درد شصت پا را جدی بگیریم !!


معمولا ما به بعضی از اعضای بدن خودمان توجهی نمیکنیم.  از این موارد انگشتان پا است اغلب درد در شصت پا خیلی دیر توجه ما را جلب میکند و به همین علت معمولا درمان با تاخیر صورت میگیرد.
درد در این ناحیه انواع مختلفی دارد، برخی مواقع درد حاد و ناگهانی است. این مواقع درد معمولا  بعلت بالا رفتن اسید اوریک خون است و همراه قرمزی و تورم است و با نام نقرس شناخته میشود و البته بعلت ماهیت درد سریع تشخیص داده شده و درمان میشود.


اما در اغلب موارد درد شصت پا اینگونه نیست.  برخی از افراد بدنبال انحراف در شصت پا دچار درد در این ناحیه میشوند این افراد نیز کمی با تاخیر تحت درمان قرار میگیرند
گروهی دیگر از این بیماران نه انحراف دارند و نه درد ناگهانی این افراد که بیشتر خانمها هستند، دردی خفیف و مزمن دارند که باعث میشود به پزشک مراجعه نکنند و البته بعد از مراجعه هم درصورت رادیوگرافی به آنها گفته میشود مشکلی ندارند. ایشان درد را تحمل میکنند و در اثر تحمل درد راه رفتن دچار اختلال شده به مرور زمان  زانو و کمر دچار خواهند شد بعد از چند سال هنگام مراجعه مجدد پزشکی به انها گفته میشود که دچار آرتروز شده اند.

معمولا این افراد فعال هستند و مسئولیتهای زیادی در زندگی بر عهده گرفته اند، کمتر به سلامت خود توجه دارد و سعی در تحمل درد دارند. این افراد در صورتی که بتوانند برای سلامت خود از ابتدا برنامه ریزی نمایند، میتوانند از کلیه اتفاقات فوق پیشگیری کنند. برای پیشگیری لازم است که سه کار مشخص را انجام دهند.

۱٫ مراجعه زود هنگام به متخصص مربوطه

۲٫ پرهیز از فعالیتهای مضر

۳٫ انجام ورزش منظم .
البته انجام دومورد آخر و وارد نمودن احتیاطات و ورزشها به زندگی به اسانی امکان پذیر نیست نیاز به کسب مهارت در این زمینه دارد.  درصورت داشتن انگیزه لازم برای داشتن بدنی سالم به راحتی میتوان در زمینه برنامه ریزی سلامت مهارت کسب نمود و از بیماریهای بیشتر جلوگیری بعمل آورد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *