عمل جراحی تعویض مفصل زانو؛ از درد طاقت فرسای زانو و زندگی با درد رها شوید!

عمل جراحی تعویض مفصل زانو

 ترس از عمل جراحی تعویض مفصل زانو را کنار بگذارید!

عمل جراحی تعویض مفصل زانو یکی از بهترین و اثربخش‌ترین اعمال جراحی برای رهایی بیماران از درد طاقت‌فرسا است. نتیجه این عمل جراحی هم‌اکنون با تجهیزات جدید به‌میزان قابل‌توجهی بهبود یافته است؛ ولی ذهنیتی در بین بیماران از باقی‌ماندن درد حتی بعد از عمل وجود دارد که باعث ترس عمومی شده و باعث می‌شود بیمار تا مدت‌ها زیر بار عمل جراحی تعویض مفصل نرود و این باعث ضعف شدید عضلانی و تشدید پوکی استخوان و انحراف زانو شده و این اتفاق به معنی درد بیشتر و پایین آمدن شدید کیفیت زندگی می باشد.

علت وجود درد بعد از انجام عمل جراحی تعویض مفصل زانو

باقی‌ماندن درد بعد از تعویض مفصل چندین علت دارد که در کشور ما مهم‌ترین علت، رعایت نکردن تمرینات ورزشی و احتیاطات لازم در دوران قبل و بعد از عمل و مراجعه نکردن منظم به پزشک معالج است. بنابراین در حال‌حاضر توصیه ما این است به بیمارانی که در نظر دارند عمل جراحی تعویض مفصل انجام دهند خود چندین جلسه تحت آموزش قرار گیرند و اصول مراقبت‌های اولیه قبل و بعد از عمل را آموزش ببیند و خود به عنوان یک عضو مؤثر از تیم درمان باشد تا از میزان عوارض به میزان زیادی کاسته شود.

در صورتی که بیمار تمامی آموزش‌ها را ببیند و اصول مربوط به این عمل به درستی اجرا گردد؛ خطر عوارض این عمل بسیاربسیار کمتر از باقی‌ماندن درد زانو و زندگی با درد است.